Leden 2012


Co na ples rozhodně NE !

24. ledna 2012 v 15:27 | peťulína |  Fashion/móda
Článek o tom, jaké šaty na ples jsou vhodné a komu jaké šaty sluší už tu je. Napadlo mě tedy napsat něco málo o tom, jak nebýt trnem v očích hostů na jakémkoliv plese a hlavně na tom významném " maturitním". Nemohla jsem si nevšimnout dívek, které si vybírají šaty pouze, co se týče vzhledu a ve výsledku v nich vypadají jako zmrzlinový pohár, přeplácaný kde čím a ještě k tomu, když je bůh neodbdařil zrovna tím nejhezčím vzhledem a chudinky to ještě podtrhnout make upem a postavou a vypadají jak uškrcené tlačenky, kde jim korzet stahuje snad všechen tuk, co na sobě mají... I když máme každý postavu takovou jakou máme, snažíme se našich nehezkých tvarů (nedostatků) zbavit, ale přiměřeným způsobem, tzn. že i když má dívka například široké boky, snažím se najít něco, co by je zúžilo a nebilo to tolik do očí a né vybrat si oblečení, které vás ještě rozšíří, hlavně že se vám líbí. Nebo hubené dámy s dlouhýma nohama si sice mohou dovolit lodičky na podpatku, ale přece si ty nohy nebudou prodlužovat ještě víc, aby to pak vypadalo že jejich horní část těla je tak mrňavá a jediné co bude vidět jsou dlouhé nohy jak u žirafy. Všeho s mírou a vylepšit, né zhoršit :) To přeci chceme - vypadat lépe!

Zde vám chci jednoduše vysvětlit a ukázat, proč se třeba balerínky na ples nehodí. Baleríny nejsou zaprvé společenská obuv a jestli jste slyšeli, že i když máte dlouhé šaty, balerínky si klidně vezměte, je naprostá blbost a ostuda, pokud vás v nich někdo uvidí, např. když sedíte na barové židli a máte nohu přes nohu nebo scházíte ze schodů. Nikdo nechce vidět skoro papuče pod krásnýma šatama a nohama ;-) To samé platí o slečnách, které si na ples dovolí vzít vysoké kozačky až ke kolenům. Vůbec nechápu, jestli tyto mladé dámy chodí na ples už opité nebo si jen zapomněly z té zimy převléknout na společenskou obuv. No dáte mi sami za pravdu, že k šatům něco jak kozačky opravdu nejdou dohromady. Pak tu máme velké kabelky typu nákupní taška. Ano pochopím, pokud máte spoustu věcí a např. i ty zmiňované boty na převlečení, ale určitě se s tím nebudu tahat po parketu nebo nechávat ji u stolu jak nějakou školní aktovku. Nechám v šatně a je to.
Setkala jsem se i další nechutností a tou jsou kožené černé minišaty. Tak tohle opravdu na ples nepatří, led tak do nějakého nočního klubu. Sice by ta dotyčná na plese byla opravdu středem pozornosti, ale spíše za ostudnout lehkou děvenku. Vtipné kousky jsou také šaty s peřím á la kabaretní 20. léta a skoro by se dalo řící šaty podobné karnevalovým kostýmům. A když už uvažujete si vzít společenské kalhoty z důvodu, že se vám hnusí šaty nebo že si myslíte, že vám to v nich nesluší, zauvažujte trochu nad tím, jestli nebudete jediná omladina v kalhotech, která bude vypadat jako nějaká sekretářka. Zkuste se raději ještě porozhlédnout po nějakých těch šatech a kalhotové kostýmy přenechte starším ročníkům jakožto rodičům a prarodičům :) Napdala mě ještě taková malá perlička a tou je spodní prádlo. Pokud zvolíte krajkové, dávejte si pozor jaký materiál šatů budete mít, některé šaty s dobře naarnžovanou podprsenkou, která je poodhalena, vypadá svůdně, ale nepřehánět. Nejsme na diskotéce. Co se týček kalhotek, také zvolte správný tvar. Že je to k smíchu? Vůbec ne. Představte si, že by vám při světlech byla přes světlé šaty vidět černá tanga nebo bombarďáky :) Toť pár myšlenek k tomuto tématu a pokud se vám článek líbil a máte ještě nějakou radu, kterou byste doporučila, podělte se s námi o ní ;-)
Jak zkoncovat se žlutými zuby?

23. ledna 2012 v 13:19 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
Trápí vás zažloutlé zuby a nechcete vrážet peníze do bělících přípravků či bělení zubů u zubaře, kde vás tato metoda výjde na pár tisíc? Žádné zuby nejsou přirozeně čistě bílé, ale mají vždy určitý barevný nádech. Pokud se chcete zbavit zažloutlých zubů, které jsou většinou způsobené např. častým popíjením černé kávy, čaje, červeného vína a kouřením cigaret, mám pro vás tip, jak se těchto ošklivých zůbů zbavit a mít kouzelný bělější úsměv. Jedná se o rady ještě našich prababiček a babiček, kdy se k bělení používala jedlá soda. Dříve nebylo možné sehnat pasty s bělícím účinkem nebo si nechat u stomatologa pomocí UV lampy a všelijakých roztoků nechat zkrášlit zuby. Jedlá soda stojí doslova pár korun a pokud chcete tuto starou metodu použít a dosáhnout tak výsledku, je dobré tyto špatné zlozvyky opustit, samozřejmě nikdo neříká že musíte :D

Jak používat jedlou sodu, aby jste dosáhly cíle? Stačí pouze namočit kartáček do jedlé sody, aby byl celý kartáček pokryt a vyčistit zuby od dásní směrem dolů. Jedlá soda je slaná a pokud si nechcete čistit zuby pouze takto na suchos touto slanou chutí, můžete trochu jedlé sody odsypat na zubní pastu. Dávejte ale pozor, jedlá soda má abrazivní účinek, tzn. že se sklovina obrousí a se zubní pastou tento účinek ještě zvyšuje! Takže doporučuji praktikovat tak max. 2x týdně po dobu jednoho měsíce a to 2x za rok,aby se tak předešlo zničení zubní skloviny a dásní, které jsou pak velice citlivé.Zázračný kelímek od Oriflame

23. ledna 2012 v 12:49 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
Máte popraskanou kůžičku okolo nehtů, nebo v zimě trpíte na suché rty? Pokud ještě neznáte tento oblíbený zázračný kelímek, jehož obsahem je včelí vosk, tak vřele doporučuji! Sice zaplatíte něco málo přes dvě stovky, ale tato mastička hojí opravdu zázračnou rychlostí... :)


Jaký make up zvolit ?

23. ledna 2012 v 9:49 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
Jakým způsobem vybíráte make up? Výběr make upu je velice důležitý a záleží na vás co od něj čekáte. Pokud jste světlý typ určitě si nebudete kupovat tmavý hutný make up, aby byl vidět přechod mezi tmavou pletí a světlým krkem a dekoltem. To samé platí pro typy, které mají problematickou pleť. Je velice důležité vědět, když vstoupíte do obchodu jaký odstín zvolit a jakou značku. Jsou make-upy, které jsou hutné a dělají mapky na obličeji, pak jsou například ty, které jsou pro sušší typy pleti a jsou s přídavkem olejíčku a naopak. Máme zde také řídké a jemné make-upy pro ty, kteří nechtějí, aby byl make up vůbec vidět, jen zakryl nemalé nedostatky či udělal pěkný tón pleti. Na tomto odkazu je video návod, který je sice věnován kosmetice Trucco, ale jaký make zvolit podle typu pleti je zde vysvětlen vlastně obecně :)

Nalepovací Lak na nehty

23. ledna 2012 v 8:49 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
Setkali jste se s různými druhy laků, které naříklad rychle schnou, nebo mají duhové odstíny či laky na nehty s různými třpytkami. Ale stále to není to co hledáte a chtěli byste mít nehty vydekorované tak jak byste to nezvládli? Zkuste nalepovací lak na nehty Nail Patch Art Sephora, který vám vykouzlí na nehtech neuvěřitelný design. Aplikace je velice jednoduchá a výhodou je, že se lak hned neoprýská a odtsranit se dá tak jako každý jiný odlakovačem. Pro ty kteří moc neholdují těmto kreacím, Avon nabízí jednobarevné nalepovací laky, také ve spoustu odstínech :)


jak se tento lak aplikuje viz. níže na videu


CLIP IN vlasy

22. ledna 2012 v 21:49 | peťulína |  Fashion/móda
Znáte Clip in? Určitě jste se už s tím to názvem setkali, pokud ne, jedná se o umělé vlasy s různými délkami a barvami, které si můžete během 5 minut připnout pomocí malých sponek a nechat si tak zahustit a prodloužit své vlastní. Na místo toho aby, jste si musela nechat prodlužovat vlasy pracně technikou u kadeřnice vás tato metoda výjde mnohem levněji. Existuje spousta druhů a typů těchto vlasů. Můžete celou sadu sehnat již za pouhých cca 400 Kč, ale počítejte s tím, že se bude jednat o syntetiku a kvalita zde nebude na prvním místě a např. po několika úpravách žehličkou či umytím můžete vyhodit rovnou do koše. Pokud chcete ale opravdu 100% lidské kvalitní vlasy, doporučuji vlasy v Remy kvalitě (Remy znamená, že vlasy mají kutikulu vždy směrem dolů) a zbytečně se nazacuchávají.

Máme zde typy vlasů evropských u nichž vlasy procházejí takzv. chemickými úpravami a skoro není možné považovat za lidské vlasy. tento typ nedoporučuji. Vlasy asisjské se vyzančují svou hrubou strukturou vlasovéh vlákna, které jsou nepoddajné a nevypadají moc přirozeně. Indické vlasy jsou svými vlastnostmi podobné vlasům evropským, jsou jemné a poddajné, vydrží minimálně dvojnásobek toho, co vlasy evropské či asijské. Po navlhčení mají tendenci se vlnit.

návod jak použít clip in vlasyAvicii - Levels

22. ledna 2012 v 21:19 | peťulína |  Hudební videa

Swarovski na lodičkách

22. ledna 2012 v 21:09 | peťulína |  Kamínky
Chodíte v botech na vysokých podpatcích a chtěla byste něčím zaujmout? Co si takhle nechat vyšperkovat své vlastní lodičky od Swarovskiho? :-P