Leden 2012

Sluneční brýle s korálky a kamínky- to chceš!!

22. ledna 2012 v 16:28 | peťulína |  Kamínky
Milujete sluneční brýle různých velikostí a tvarů....co třeba takové sluneční brýle s korálky a kamínky? Šli byste do toho? :)

Sailor Lolita

22. ledna 2012 v 15:27 | peťulína |  Japan style
Sailor Lolita

Lolita móda, kde figuruje vzhled " námořníka ". Ten může zahrnovat námořnické límce a kravaty, námořnické klobouky a pruhy. Nesmí být však zaměňována s obyčejný japonským "seifuku" nebo námořnickým vzhledem ve stylu školní uniformy. Populární je také spojený substyle "pirát Lolita", který je podobný s námořnickým tématem - obvykle obsahuje složitější šaty, stylové tašky na hrudi ve stylu pokladu, třírohý klobouk a pásku přes oko. Šperky jsou složitě vyrpbeny.
"Alice & the Pirates" (a sub-label produkován "Baby the Stars Shine Bright") je oděvní značka, která je dobře známá svými pirátskými obleky.Fimo tyčinky

21. ledna 2012 v 10:58 | peťulína |  Fimo polymerová hmota
Fimo tyčinky jsou tvořeny z polymerové hmoty, které se různě modelují buď ručně nebo pomocí různých pomůcek. Již jsem se setkala i s mylnou domněnkou, že Fimo tyčinky jsou vlastně pendreky :D I když na první pohled tak vypadají, bohužel jejich chuť by vás odradila :) Tyto tyčinky jsou známé jako dekorace při tvorbě umělých nehtů, kde se krájí na tenké plátečky a po té se vkládají na nehet. Pokud si, ale ukrojíte tlustší kousek, tak aby vypadal ve 3D, je spousta možností, co si vyrobit. Například naušnice, korálky na krk, či třeba ozdůbku k přívěšku na mobil.


Guro Lolita

21. ledna 2012 v 10:48 | peťulína |  Japan style
Guro Lolita

Guro Lolita (Gore Lolita - pobodaná Lolita) je zobrazena jako "rozbitá panenka" nebo " nevinně nabodlá, propíchlá ". Pomocí falešné krve, make-upu, a obvazů vytváří vzhled zranění. U Guro Lolity je doporučeno nosit bílou, která zdůrazňuje rozdíl mezi čistotou a jejími zraněními, protože krev lépe kontrastuje s bílou.


Večerní šaty - šaty na ples

19. ledna 2012 v 20:08 | peťulína |  Fashion/móda
Plesy se rozjíždí v plném proudu a parádní kousky větších čísel mizí z obchodů a půjčoven. Většina mladých dívek si vybírá jedny a ty samé šaty. Každý při tom chce vypadat jako princezna, ale proč nebýt jiná a originální a vzít si na sebe šaty, které nosí například holywoodské hvězdy? Kdo říká, že na plese musíte být jenom v koktejlkách do střihu A, dlouhými skoro svatebními šaty nebo v různých šatech, které nabízí vietnamci? Zkuste něco jiného. Značka Apricot nabízí velkou škálu trendového oblečení. Zkuste si vyzkoušet pouzdrové šaty podobné těm co nosila například Coco Chanel, šaty ve stylu 70. let, nebo jednoduché krémové šaty na tělo s jemným pásečkem v pase :) Pak už stačí vybrat jen vhodné lodičky a psaníčko a můžete vyrazit jako STAR a nechat se obdivovat šaramantními muži :))Oční stíny stříbrná - modrá - černá

19. ledna 2012 v 19:48 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
Líčení očních stínů v barvách stříbrná, modrá a černá. Oslnivé oční stíny vhodné pro večerní záležitosti :)


Ōji Lolita (Boystyle)

19. ledna 2012 v 18:07 | peťulína |  Japan style
Oji / Oji-sama Lolita
Oji nebo Oji-sama znamená "princ" a japonským způsobem je považován za mužskou verzi módy Lolita. Neznamená to však typickou siluetu lolity, ale místo ní má svůj vliv z viktoriánské éry mladých chlapců. I když je považován za "boy styl", může být nošen oběma pohlavými. Oji zahrnuje halenky a košile, pumpky a jiné styly krátkých kalhot, vysoké nadkolenky, cylindry a pánské klobouky. Barvy jsou obvykle černé, bílé, modré a vínové, ačkoli jsou i ženské verze módy s širší paletou.
I když se v Japonsku tento módní styl typicky odkazoval jako ouji, mimo Japonsko obyčejné používá jen slovo "Kodona".


Jaké zvolit oblečení podle postavy

17. ledna 2012 v 10:38 | peťulína |  Fashion/móda
Nevíte si rady jaké zvolit oblečení, protože vůbec netušíte co by vaší postavě slušelo? Zde jsou typy postav, u kterého je krátký popis toho, co dané postavě vyhovuje :))


1.Drobná postava

Máte malou, drobnou postavu? Měříte méně než 160 cm? Chcete-li se ujistit, jestli je toto váš případ, mělo by mít vaše zápěstí 13 cm nebo méně. Kromě této charakteristiky se nejspíš ještě vejdete do jednoho z typů postavy uvedených níže. Postupujte proto podle zde uvedených tvarů, nicméně, mějte na paměti, že byste se měli držet menších rozměrů (menší volány, kapsy, nášivky a další drobnosti). Pokud jde o šperky a doplňky, berte v úvahu velikost vaší postavy, nežádoucí je kontrast mezi velkými a malými šperky.
Osobnosti, které mají drobnou postavu: Halle Berry, Clair Danes, Kylie Minogue

2.Obdélník

Charakteristika postavy: Poprsí a boky jsou dobře vyvážené, pas je malý nebo žádný. Vaše tělo je zkrátka rovné, vypadáte dobře ve většině stylů. Většina modelek má tento tvar těla.
Tipy pro vás: Vaším cílem by mělo být vytvořit a zdůraznit pas a zároveň zachovat rovnováhu mezi horní a dolní polovinou těla. Pokud jste štíhlí, obecně se dá říci, že budete vypadat dobře v těsně přilehlém oblečení. Pokud přidáte tmavě zbarvený pásek, který umístíte do pasu, snadno vytvoříte souměrný vzhled. Chcete-li vytvořit více křivek, zvýrazněte rovnoměrně horní a dolní část těla. Měli byste nosit strukturovaná ramena, široké límce a věci, které vám vytvoří a zdůrazní pas. Světlé oblečení v dolní části těla vám vytvoří atraktivní vzhled přesýpacích hodin.
Vybírejte si bundy, které končí těsně pod pasem a kalhoty, které jsou rozšířené. Vyberte si styl, který klade důraz na prsa a boky. Volte různé záhyby a vrstvené oblečení a nezapomeňte na velké kapsy. Vyhněte se jakémukoliv rovnému střihu oblečení, které vám vytvoří hranatý tvar a nedá vašemu tělu žádný tvar.
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Uma Therman

3.Kostka

Charakteristika postavy: Vaše postava je širší verzí tvaru obdélník. Máte široká ramena, nedefinovaný pas a linka vašich boků je podobná lince poprsí.
Tipy pro vás: Zkuste hebké nebo splývavé oblečení. Mělo by vám vyhovovat zvlnění nebo plnost v okolí dolního lemu (bez plnosti v pase). Abyste si vytvořili pas, zdůrazněte oblečením linii ramen, a to nejlépe s kulatým nebo zakřiveným okrajem, to bude přitahovat pohled nahoru a ven. Vyhněte se oblečení bez ramínek, zvlášť pokud má krátký pas. Noste dlouhé šátky. Je to snadný způsob, jak zmírnit váš vzhled "kostky".
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Kim Catral, Jennifer Hudson, Rachel Hunter

4.Přesýpací hodiny

Charakteristika postavy: Tento tvar těla je nejvíce lichotivý. Velikosti poprsí a boků jsou vyvážené a máte viditelný pas. Ramena mají většinou stejnou šířku jako hýždě. Máte také dobře tvarované nohy.
Tipy pro vás:Chcete-li si udržet ideální postavu, měli byste hledět na to, aby vaše horní a dolní polovina těla byla proporčně stejná. Chcete-li, noste pásky v pase, dosáhnete tak vyvážení v horní a dolní polovině těla. Bundy noste nejlépe tak, aby končily u kyčlí. Vyhněte se všemu, co je hranaté, také tomu, co končí v dolní linii boků. Tyto věci vám skryjí pas a nebudete tak mít žádné křivky.
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Jessica Alba, Megan Fox, Jessica Biel

5.Plné přesýpací hodiny

Charakteristika postavy: Jste podobni typu přesýpacích hodin, akorát máte větší rozměry. Máte plné poprsí, definovaný pas a kulatý zadeček.
Tipy pro vás:Prodlužte váš výstřih tím, že budete nosit hluboký výstřih ve tvaru V. Co se týče ostatního oblečení, zkuste se podívat po stylu čar s ostrými hranami a vyrovnejte tak vaše křivky. Zkuste geometrické útvary nebo zebra styl.
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Marilyn Monroe, Salma Hayek, Jessica Simpson, Scarlett Johansson

6.Hruška:

Charakteristika postavy: Tento tvar je pro ženy nejtypičtější. Horní část těla je menší než hýždě a stehna (zde platí obecně známé označení trojúhelník). Vaše boky mají menší rozměr než stehna. Máte definovaný pas a obvykle úzká ramena a malé poprsí se zaobleným zadečkem a stehny. Váš útlý pas je vaší největší předností.
Tipy pro vás: Vaším cílem by mělo být přidat objem na horní část těla a přitom zdůraznit pas k vyrovnání dolní poloviny těla a vytvoření iluze přesýpacích hodin. Používejte výstřihy do V, široké a zaoblené výstřihy nebo límce. V oblasti ramen se pokuste zaměřit na objemné detaily. Můžete nosit nabírané rukávy, nařasené oblečení nebo detaily jako květiny, knoflíčky a velké korálky. Linie vašich prsou by si pro zvýraznění také zasloužila volánky a zajímavé kapsy. Noste oblečení, které zvýrazní váš skvělý pas. V dolní části těla používejte tmavší odstíny, abyste nezvýrazňovali širší část vaší postavy.
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Beyonce, Jenifer Hewitt, Kristin Davies, Shakira, Rihanna.

7.Obrácený trojúhelník

Charakteristika postavy: Máte mnohem větší horní část těla než dolní, vzhled písmene V. Vaše ramena jsou velká a široká, vaše prsa mohou být malá nebo velká a pas není definován. Pozadí máte čtvercové. Vaší největší předností jsou nohy, ty máte fantastické. Tento typ postavy přibírá nejprve v horní části těla, zejména v oblasti břicha. Vaším cílem je zdůraznit dolní část těla, dát jí objem a tak vyrovnat rozdíl mezi horní a dolní polovinou.
Tipy pro vás:Noste oblečení, které má výstřih V, nebo úzký výstřih. Tyto výstřihy jsou strategické z toho důvodu, že navedou oko druhého, aby se díval spíše vertikálně, místo horizontálně. Noste u boků volány, tak se vyrovná větší horní polovina. Bundy by měly končit kolem linie boků (pokud možno noste u nich nižší kapsy). Bundy také mohou být mírně tvarované v pase. Sukně může udělat zázraky a dodat tělu rovnovážný vzhled. Zkuste nosit barvy a velké vzory v dolní polovině těla, vytvoří to dramatický efekt. Vyhněte se oblečení, které je v horní části volné nebo má volné rukávy stylu netopýří křídlo.
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Alyssa Milano, Teri Hatcher, Demi Moore.

8.Jablko

Charakteristika postavy: Máte zakulacenou horní a střední část těla a nedefinovaný pas. Pas je největší oblastí vašeho těla. Můžete mít velké poprsí a plochý čtvercový zadeček. Máte skvěle tvarované nohy, které jsou vaší největší předností. Můžete mít krátký krk a kulatý obličej. Nejprve přibíráte na váze v horní části těla. Vaším cílem by mělo být zvýraznit bříško a nalézt rovnováhu mezi horní a dolní polovinou těla.
Tipy pro vás: Noste oblečení, které má široký kulatý výstřih. Také se zaměřte na oblečení, které zamaskuje vaše bříško. Zahalte se do šatů, které sedí na váš pas, mají hluboký výstřih, zářící sukni a dodají vám vzhled přesýpacích hodin. Oblečte se do kalhot, které jsou v oblasti pánve rozšířené. Můžete také zvolit kalhoty s velkými předními nebo zadními kapsami. Zaměříte se tak na detail, který vám vytvoří plnější zadeček a vůbec dolní polovinu těla. Zkuste plisované sukně, vyplníte tak boky a vytvoříte rovnováhu mezi horní a dolní polovinou těla. Vybírejte si bundy s hlubokým výstřihem, zvýrazňující pas a zvýrazňující spodní část. Končit by měly u kyčelní kosti. Vyhněte se těsně přiléhajícím topům, tak akorát zvýrazníte bříško. Také nenoste minisukně, docílíte tak jen toho, že bude horní polovina vašeho těla vypadat větší.
Osobnosti, které mají tento typ postavy: Catherina Zeta Jones, Jennifer Hudson, Liz Hurley

Shiro a Kuro Lolita

17. ledna 2012 v 10:20 | peťulína
Shiro & Kuro Lolita

Shiro Lolita nebo "bílá Lolita", kde se je její outfit skládá pouze z úplně bílé, krémové nebo ho bílá koordinuje, zatímco její protějšek Kuro Lolita "černá Lolita" je oblečena z úplně černé. Shiro Lolity často jsou většinou v páru s Lolity Kuro jako dvojčata a jejich oblečení tak vytváří zajímavý kontrast.

Shiro a Kuro Lolita může být z libovolného stylu Lolita, ať už je to gotický, Sweet nebo Classic. V případě, že převládá úplně bílá pak je přijímána jako Shiro Lolita, zatímco jestliže to je úplně černá, je přijímána jako Kuro Lolita.


Princess Lolita

16. ledna 2012 v 16:58 | peťulína |  Japan style
Princess Lolita

Hime neboli "kněžna, princezna" Lolita je charakterizována princeznovským stylem, který je sledován na základě evropského aristokratického stylu. Ten obvykle zahrnuje diadém a rokoko sukní se spodničkou. Tento styl je často připisován jako začátek ovlivňující trend, který se rozvinul Hime Gyaru v pozdních letech roku 2000.