Leden 2012

Návod - růžové nehty s kamínky

7. ledna 2012 v 22:39 | peťulína |  Kamínky
zde je návod jak si udělat pěkné nehty ozdobené různě velikýma kamínkama :)

Fimo zmrzlina náušnice - návod

7. ledna 2012 v 13:30 | peťulína |  Fimo polymerová hmota
Zde je videotutoriál, jak si vyrobit z polymerové hmoty zmrzlinu jako náušnice :)


Gothic Lolita

7. ledna 2012 v 11:49 | peťulína |  Japan style
Gothic Lolita
Dvě dívky jako Gothic Lolita na místě zvaném Harajuku, Japonsko

Gothic Lolita, někdy se zkráceně Gothloli je kombinace gotiky a Lolita módy. Móda vznikla v pozdních letech roku 1990 v Harajuku. Gothic Lolita móda se vyznačuje tmavším make-upem a oblečením, červenou rtěnkou a kouřovými a úhledně definovanými oči vytvořené pomocí černé oční linky. Jsou typické styly, ale stejně jako u všech sub-Lolita stylů je tento vypadají docela přirozeně ačkoli gotický make-up je spojen s bílým pudrem a ten je obvykle považován za špatný vkus v módě Lolita. Některé lolity používají tmavé barevné schéma, včetně černé, tmavě modré a fialové, ale černá a bílá je stále populární. Stejně jako u některých na západě v gotickém slohu, kde používají šperky, náboženské symboly, tašky a peněženky ve tvaru netopýrů, rakví a křížů.

Elegantní Gothic Lolita (EGL) a elegantní gotický šlechtic (EGA) jsou substyly z Gothic Lolity (a aristokrata módy),který vychází od visual kei Mana - rockera, ve spojení s jeho vlastní módní značku Moi-meme-Moitié.
Do japonských značek, které ilustrují tmavší styl lolity patří Atelier-Pierrot, Atelier Boz, Black Peace Now, H. Naoto Krev a Moi-meme-Moitié.

Co je Lolita a co Lolita fashion??

7. ledna 2012 v 11:29 | peťulína |  Japan style
Dnes vám chci napsat něco o tom, co je to vlastně LOLITA a jak vznikla LOLITA FASHION.

Výraz Lolita v souvislosti s módou neznamená, že se výhradně týká sexu. Jde buď o slovo, které přechází z lřestního jména Lolita nebo v souvislosti wasei-eigo (což je japonský pseudo-anglicismus).
Myšlenkou módy bylo částečné vytvoření a reakce na vystavení ženského těla a pokožky v dnešní společnosti, zvláště ve vztahu k mladým ženám. Přívrženci bojují proti současné módě se skromností a prezentují ji jako roztomilou, nebo elegantní než-li sexy. Jeden následovník Gothic Lolita módy vysvětlil:

" Určitě to neděláme pro pozornost mužů. Často je ženská sexualita zobrazena způsobem, který je přijatelný a přístupný lidem a nic mimo to, co je zastrašující. Něco jako nestydatá žena je nakonec děsivá. Ve skutečnosti se domnívám, že se může být roztomile konfrontační. Oblékání se tímto způsobem vyžaduje určitý druh své vlastní sexuality. Neočekává se však, že to bude pravidelné. Není to, jak někteří komentátoři tvrdí, že nějaké ženy apelují na očekávání mužů. Ženy by měly být upřímné a nebýt pokoušeny o to, podbízet se pedofilům. Pedofilové jako malé holky, nemají rádi dospělé ženy. "

Lolita móda je módní subkultura pocházející z Japonska, která je založena na viktoriánské éře. Patří sem hlavně oblečení a kostýmy z období rokoka. Tento styl ale expandoval už před těmito dvěma obdobími. Vzhled Lolity začali primárně chápat jako jeden ze skromnosti sdůraznit kvalitu materiálu a výrobu oděvů. Původní silueta je sukně ke kolenům nebo šaty s "košíkovým" tvarem se spodničkou, ale rozšířila se do různých druhů oděvů, včetně korzetů a podlahové délky sukně. Halenky, podkolenky nebo punčochy a pokrývky hlavy byly obnošené. Lolita móda se vyvinula do několika dílčích stylů a subkultura se do dnes vyskytuje v mnoha částech světa.

I když původ Lolita módy je nejasný, je pravděpodobné, že hnutí začalo v pozdních letech roku 1970, kdy slavné značky jako Pink House, Milk a Pretty (později známé jako Angelic Pretty) začaly prodávat oblečení, které bylo považováno za "Lolitu" podle dnešních měřítek. V roce 1990 se stala Lolita móda oceněnou díky kapelám jako Princess Princess a v té době začíná být tato móda velice populární. Tyto kapely nosily složité kostýmy, které fanoušci začali přijímat jako svůj vlastní styl. Tento styl se brzy rozšířil. Od jeho počátků v oblasti Kansai až nakonec dosáhl do Tokia, kde se stal populární v celé japonské kultuře mladých. Dnes se Lolita móda rozrostla natolik, že ji lze nalézt i v obchodních domech v Japonsku.

Lolita fashion se dělí na různé styly a o těch vám napíši detailně v dalších článcích :)Oční stíny styl Tuxedo - návod

6. ledna 2012 v 20:29 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
návod jak se nalíčit v trikolóře černé, šedé a bílé barvy


Líčení pro jakoukoliv barvu šatů

6. ledna 2012 v 19:59 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
návod jak docílit krásných a svůdných očí, které se hodí k různým barvám šatů :)


Make up podle typu obličeje

6. ledna 2012 v 19:59 | peťulína |  Líčení, tipy a rady
tutoriál Jak správně nanést podkladový krém, korektor, pudr a tvářenku podle typu obličeje.


Jak vhodně vybrat šaty na ples

6. ledna 2012 v 19:39 | peťulína
Plesová sezóna právě začíná a s tím i problém jaké šaty si vybrat. Pokud letos maturuješ určitě by bylo vhodné zvolit takové šaty, které jsou dlouhé. Koktejlky rozhodně ne pro maturantku. Také výběr správné barvy je velice důležitý. Přece si nevezmu na sebe černé šaty s korzetem, kdy je tato událost spíše oslavou než-li smutečním obřadem. Na druhé straně černé pouzdrové šaty jsou vhodné, pokud jdeš na tuto událost jako host.
Střih hraje významnou roli, proto si nenechej do ničeho mluvit a dej na někoho, kdo s tím má letité zkušenosti. V půjčovnách či obchodech, kde jsou plesové šaty ti určitě rádi poradí. Pokud se, ale přesto v šatech necítíš dobře, pokračuj ve výběru těch spravných dále. Nikdo tě přeci nenutí, aby ses rozhodla rychle :) Materiál hraje také klíčovou roli při výběru šatů. Například pro ženu silnějších tvarů nebude vhodný lesklý materiál nebo materiál, který je vytahaný.
Postava ve tvaru hrušky by mohla třeba zvolit šaty, které jsou od pasu nahoru světlé s nějakým výrazným doplňkem a od pasu dolů barvou tmavou, aby se tak opticky odděil efekt, kdy nám tmavší barva zúžuje boky a světlá část s doplňkem nás více upoutá menší prsa, kdy doplněk nebo nějaký detail udělá opravdu hodně.
Za absolutně nevhodné je přijít na ples v kozačkách nebo velkou kabelkou. Toto opravdu nepatří do společnosti. Ale vraťme se k šatům. Pokud máš silnější pažee, přijde vhod nějaké bolerko či šála okolo ramen, která tyto partie zakryje. Hubenější postavy mají výběr šatů relativně jednodušší a problémy s pocitem, kdy se jim šaty nelíbí je spíše o tom, jak moc chce dotyčná zaujmout. Vše může doladit pár detailama například pomocí solárka, make-upu a různé bižuterie. Avšak postavy plnoštíhlé mají buď tendenci vybrat si šaty, které se jim libí a půjčit si nebo je koupit jen proto, že se jim zdají krásné a ve skutečnosti v nich vypadají jako stará mladá nebo jak napasovaná tlačenka. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Plnoštíhlým bych doporučila určitě tmavší barvy, černou spíše pro mladší, protože nejen že zeštíhluje, ale přidává vrásky navíc. Vhodná bude napřiklad tmavě modrá, vínová nebo olivová.. aby žena vypadala nejen kráně v šatech, ale i když se na ni někdo podívá, musí zvolit správný účes a vhodné líčení. Nejjednodušší je se objdenat ke kosmetičce. Pokud, ale nechceš utrácet, přijde ti vhod návod, jak se správneě nalíčit podle tvaru a rysu obličeje. Viz rubrika líčení a jak na to :)))

Japan style - móda v japonsku

6. ledna 2012 v 12:30 | peťulína |  Japan style
Móda v Japonsku je všehochuť toho, co je kawaii (ang. cute, česky roztomilé). Preferuji styl, kdy žena nosí boty na podpatku, šaty, nebo kalhoty, které vypadají ženštěji. Japonci jsou růstově pod průměr oproti evropanům, proto se u nás můžete setkat s jiným číslováním. Například velikost XL v japonsku je pro nás spíše L, někdy M. Dnes je už spousta internetových obchodů, kde je možné tento "japan style" nakoupit, dokonce v Praze je i kamenný obchod, který je celý spojen s tímto stylem. Máš tedy raději něco elegantnějšího, klasického nebo by sis oblékla spíše růžové boty, zelené podkolenky, síťované sukně, spousta kawaii doplňků a hello kitty mašli ve vlasech? :)