Leden 2012

Nalepovací kamínky

1. ledna 2012 v 20:13 | peťulína |  Kamínky
Nalepovací kamínky najdete snad v každém obchodu. Nevýhodou ale je, že při špatném zacházení s věcí pak rychle odpadávají. Zkoušela jsi někdy tyto kamínky, jak dlouho ti vydrželi? Nebo si použila nějakou jinou vychytávku? Pokud máš něco s čím by ses ráda pochlubila, sem s tím :)


Kamínky na sluchátkách

1. ledna 2012 v 20:08 | peťulína |  Kamínky
Spousta malinkatých krystalků, které jsou posety na parádních sluchátkách. O tom by mohla snít každá, která miluje hudbu a chce být IN ;-)


Foťák s kamínky

1. ledna 2012 v 20:03 | peťulína |  Kamínky
Co říkáte na to, že byste si nechali vyšperkovat svůj foťák? Celý posetý blyštivými kamínky, které odráží světlo... No není dechberoucí? :)


Swarovski šperky

1. ledna 2012 v 19:57 | peťulína
Znáte Swarovského? Daniel Swarovski byl narozen v Čechách ve vesnici zvané Jiřetín pod Bukovkou. Od mala byl velmi nadaný, a měl smysl pro krásu. Daniel se vyučil uměleckým pasířem u albrechtické firmy Gebrüder Feix. Zástupci firmy se rozhodli, že mladého dvacetijedna letého Swarovského vyšlou na zkušební cestu do světa. Jeho cesta vedla do Vídně, kde se tehdy výrobou bižuterie a šperků zabývalo několik mistrů, od nichž Swarovski velmi rychle přejal zkušenosti a technické postupy. Tenkrát byla po šperkách a bižuterii malá sháňka a konkurentů v té době bylo velmi mnoho. Ve vídni byla tenkrát velká výstava technických strojů a zde se seznámil s Křižíkem, který tam instaloval osvětlení. Swarovski byl nadšen všemi stroji a vymoženostmi a sestrojil si tak svůj vlastní stroj na broušení šatonů, což jsou broušené skleněné kameny, které připomínají drahokam. Ve třiceti letech si nechal svůj vynález patentovat. Postupem času byl po jeho šperkách větší a větší zájem a proto se sám rozhodl přestěhovat se na vhodnější a větší místo.Swarovski objevil pro své šperky a bižuterii bývalou továrnu na výrobu látek v tyrolském městě Wattens, nedaleko od Innsbrucku. Okamžitě si objekt pronajímá a na dravé řece Inn vybuduje vlastní vodní elektrárnu.

Roku 1895 Daniel Swarovski se švagrem Franzem Weisem a Armandem Kosmanem zakládá vlastní podnik na výrobu šperků a bižuterie a zvláště díky šatonům se ve světě velmi brzo prosadí a stávají se leadrem na trhu pro šperky a bižuterii.