Co je Lolita a co Lolita fashion??

7. ledna 2012 v 11:29 | peťulína |  Japan style
Dnes vám chci napsat něco o tom, co je to vlastně LOLITA a jak vznikla LOLITA FASHION.

Výraz Lolita v souvislosti s módou neznamená, že se výhradně týká sexu. Jde buď o slovo, které přechází z lřestního jména Lolita nebo v souvislosti wasei-eigo (což je japonský pseudo-anglicismus).
Myšlenkou módy bylo částečné vytvoření a reakce na vystavení ženského těla a pokožky v dnešní společnosti, zvláště ve vztahu k mladým ženám. Přívrženci bojují proti současné módě se skromností a prezentují ji jako roztomilou, nebo elegantní než-li sexy. Jeden následovník Gothic Lolita módy vysvětlil:

" Určitě to neděláme pro pozornost mužů. Často je ženská sexualita zobrazena způsobem, který je přijatelný a přístupný lidem a nic mimo to, co je zastrašující. Něco jako nestydatá žena je nakonec děsivá. Ve skutečnosti se domnívám, že se může být roztomile konfrontační. Oblékání se tímto způsobem vyžaduje určitý druh své vlastní sexuality. Neočekává se však, že to bude pravidelné. Není to, jak někteří komentátoři tvrdí, že nějaké ženy apelují na očekávání mužů. Ženy by měly být upřímné a nebýt pokoušeny o to, podbízet se pedofilům. Pedofilové jako malé holky, nemají rádi dospělé ženy. "

Lolita móda je módní subkultura pocházející z Japonska, která je založena na viktoriánské éře. Patří sem hlavně oblečení a kostýmy z období rokoka. Tento styl ale expandoval už před těmito dvěma obdobími. Vzhled Lolity začali primárně chápat jako jeden ze skromnosti sdůraznit kvalitu materiálu a výrobu oděvů. Původní silueta je sukně ke kolenům nebo šaty s "košíkovým" tvarem se spodničkou, ale rozšířila se do různých druhů oděvů, včetně korzetů a podlahové délky sukně. Halenky, podkolenky nebo punčochy a pokrývky hlavy byly obnošené. Lolita móda se vyvinula do několika dílčích stylů a subkultura se do dnes vyskytuje v mnoha částech světa.

I když původ Lolita módy je nejasný, je pravděpodobné, že hnutí začalo v pozdních letech roku 1970, kdy slavné značky jako Pink House, Milk a Pretty (později známé jako Angelic Pretty) začaly prodávat oblečení, které bylo považováno za "Lolitu" podle dnešních měřítek. V roce 1990 se stala Lolita móda oceněnou díky kapelám jako Princess Princess a v té době začíná být tato móda velice populární. Tyto kapely nosily složité kostýmy, které fanoušci začali přijímat jako svůj vlastní styl. Tento styl se brzy rozšířil. Od jeho počátků v oblasti Kansai až nakonec dosáhl do Tokia, kde se stal populární v celé japonské kultuře mladých. Dnes se Lolita móda rozrostla natolik, že ji lze nalézt i v obchodních domech v Japonsku.

Lolita fashion se dělí na různé styly a o těch vám napíši detailně v dalších článcích :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bubulique bubulique | Web | 7. ledna 2012 v 11:39 | Reagovat

Ahoj :)
Ráda se parádíš? Nosíš náramky,prstýnky,náušnice, atd?
tak se koukni na http://bubulique.blog.cz/
ahoj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama