Co na ples rozhodně NE !

24. ledna 2012 v 15:27 | peťulína |  Fashion/móda
Článek o tom, jaké šaty na ples jsou vhodné a komu jaké šaty sluší už tu je. Napadlo mě tedy napsat něco málo o tom, jak nebýt trnem v očích hostů na jakémkoliv plese a hlavně na tom významném " maturitním". Nemohla jsem si nevšimnout dívek, které si vybírají šaty pouze, co se týče vzhledu a ve výsledku v nich vypadají jako zmrzlinový pohár, přeplácaný kde čím a ještě k tomu, když je bůh neodbdařil zrovna tím nejhezčím vzhledem a chudinky to ještě podtrhnout make upem a postavou a vypadají jak uškrcené tlačenky, kde jim korzet stahuje snad všechen tuk, co na sobě mají... I když máme každý postavu takovou jakou máme, snažíme se našich nehezkých tvarů (nedostatků) zbavit, ale přiměřeným způsobem, tzn. že i když má dívka například široké boky, snažím se najít něco, co by je zúžilo a nebilo to tolik do očí a né vybrat si oblečení, které vás ještě rozšíří, hlavně že se vám líbí. Nebo hubené dámy s dlouhýma nohama si sice mohou dovolit lodičky na podpatku, ale přece si ty nohy nebudou prodlužovat ještě víc, aby to pak vypadalo že jejich horní část těla je tak mrňavá a jediné co bude vidět jsou dlouhé nohy jak u žirafy. Všeho s mírou a vylepšit, né zhoršit :) To přeci chceme - vypadat lépe!

Zde vám chci jednoduše vysvětlit a ukázat, proč se třeba balerínky na ples nehodí. Baleríny nejsou zaprvé společenská obuv a jestli jste slyšeli, že i když máte dlouhé šaty, balerínky si klidně vezměte, je naprostá blbost a ostuda, pokud vás v nich někdo uvidí, např. když sedíte na barové židli a máte nohu přes nohu nebo scházíte ze schodů. Nikdo nechce vidět skoro papuče pod krásnýma šatama a nohama ;-) To samé platí o slečnách, které si na ples dovolí vzít vysoké kozačky až ke kolenům. Vůbec nechápu, jestli tyto mladé dámy chodí na ples už opité nebo si jen zapomněly z té zimy převléknout na společenskou obuv. No dáte mi sami za pravdu, že k šatům něco jak kozačky opravdu nejdou dohromady. Pak tu máme velké kabelky typu nákupní taška. Ano pochopím, pokud máte spoustu věcí a např. i ty zmiňované boty na převlečení, ale určitě se s tím nebudu tahat po parketu nebo nechávat ji u stolu jak nějakou školní aktovku. Nechám v šatně a je to.
Setkala jsem se i další nechutností a tou jsou kožené černé minišaty. Tak tohle opravdu na ples nepatří, led tak do nějakého nočního klubu. Sice by ta dotyčná na plese byla opravdu středem pozornosti, ale spíše za ostudnout lehkou děvenku. Vtipné kousky jsou také šaty s peřím á la kabaretní 20. léta a skoro by se dalo řící šaty podobné karnevalovým kostýmům. A když už uvažujete si vzít společenské kalhoty z důvodu, že se vám hnusí šaty nebo že si myslíte, že vám to v nich nesluší, zauvažujte trochu nad tím, jestli nebudete jediná omladina v kalhotech, která bude vypadat jako nějaká sekretářka. Zkuste se raději ještě porozhlédnout po nějakých těch šatech a kalhotové kostýmy přenechte starším ročníkům jakožto rodičům a prarodičům :) Napdala mě ještě taková malá perlička a tou je spodní prádlo. Pokud zvolíte krajkové, dávejte si pozor jaký materiál šatů budete mít, některé šaty s dobře naarnžovanou podprsenkou, která je poodhalena, vypadá svůdně, ale nepřehánět. Nejsme na diskotéce. Co se týček kalhotek, také zvolte správný tvar. Že je to k smíchu? Vůbec ne. Představte si, že by vám při světlech byla přes světlé šaty vidět černá tanga nebo bombarďáky :) Toť pár myšlenek k tomuto tématu a pokud se vám článek líbil a máte ještě nějakou radu, kterou byste doporučila, podělte se s námi o ní ;-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama