Gothic Lolita

7. ledna 2012 v 11:49 | peťulína |  Japan style
Gothic Lolita
Dvě dívky jako Gothic Lolita na místě zvaném Harajuku, Japonsko

Gothic Lolita, někdy se zkráceně Gothloli je kombinace gotiky a Lolita módy. Móda vznikla v pozdních letech roku 1990 v Harajuku. Gothic Lolita móda se vyznačuje tmavším make-upem a oblečením, červenou rtěnkou a kouřovými a úhledně definovanými oči vytvořené pomocí černé oční linky. Jsou typické styly, ale stejně jako u všech sub-Lolita stylů je tento vypadají docela přirozeně ačkoli gotický make-up je spojen s bílým pudrem a ten je obvykle považován za špatný vkus v módě Lolita. Některé lolity používají tmavé barevné schéma, včetně černé, tmavě modré a fialové, ale černá a bílá je stále populární. Stejně jako u některých na západě v gotickém slohu, kde používají šperky, náboženské symboly, tašky a peněženky ve tvaru netopýrů, rakví a křížů.

Elegantní Gothic Lolita (EGL) a elegantní gotický šlechtic (EGA) jsou substyly z Gothic Lolity (a aristokrata módy),který vychází od visual kei Mana - rockera, ve spojení s jeho vlastní módní značku Moi-meme-Moitié.
Do japonských značek, které ilustrují tmavší styl lolity patří Atelier-Pierrot, Atelier Boz, Black Peace Now, H. Naoto Krev a Moi-meme-Moitié.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama