Fitness příslušenství

31. října 2012 v 9:28 | peťulína |  Fitness & zdravé jídlo
Jelikož mě velice baví sledovat videa na stránkách Bodyrock.tv kde se vyskytuje spousta fitness náčiní, s kterým se cvičí, rozhodla jsem se napsat pár řádků o tom, co k čemu vlastně slouží.

Klasiku, kterou každá z nás známe, když při cvičení začínáme, je cvičící podložka, činky, gymnastický míč. Ale pokud si svůj cvičební plán chcete rozšířit o pár cviků, při kterých si již nevystačíte s pouhými činkami, je na čase vyzkoušet něco co vás jistě nadchne. Neříkám, že vybavení musíte kupovat, jde jen o doporučení, které využijí hlavně ty z vás, které si chtějí cvičení užít mnohem více a dát si i mnohem více do těla :-) V bodyrock se tyto pomůcky především používají u intervalových a kruhových tréninků.

Jako první věc, která mě nadchla je sandbag - jedná se o tzv. tašku, která je naplněna pískem. Nabízí se jak v barvě černé, se vzorem kamufláže, tak i pro ženy hodně oblíbený růžový. Hmotnosti se liší a to zda je určený pro muže nebo ženu. Pro ženu je hmotnost sandbagu okolo 4,5 kg až 7 kg a to záleží jakou hmotnost zvolíte vy, když si budete sandbag naplňovat pískem. Sandbag má úchyty, za které je možné je uchytit tak, aby se cvičení s ním zdálo být co nejjednodušší. Materiál je velice kvalitní a pevný. Cena se pohybuje okolo 2 až 4 tisíc.


Další skvělou pomůckou, kterou při intervalových trénincích využijete je časoměřič neboli tvz. interval timer. Malý pomocník, který vás upozorňuje mezi jednotlivými cviky vibracemi nebo pípnutím. Navolit můžete až 99 opakování. Má funkci stopek a je odolný proti vodě a otřesům. Prodává se v různých barevných variantách. Cena od 400-500 Kč.

Jako další v pořadí je posilovací hrazda. Ta je výborná v tom, že má spoustu využití. Jednak si s ní krásně zapojíte zádové svalstvo, ale zároveň je vhodná na klikování. Jak? Stačí pouze sundat z dveřního rámu, přemístit na zem a obrátit. Tím vám nahradí úchopy na kliky. Tato hrazda má spoustu míst k zachycení a při každém se posiluje jiná partie. Cena od 500 do 1000,- podle typu.


Pak tu máme Lebert Equalizer neboli Branku. Jde o tzv. víceúčelovou cvičební pomůcku pro silový a kondiční trénink. Je lehká a zabírá málo místa, vzhledem k jejímu možnosti skládání. Využití je zde mnoho. Např. Přítahy v leže, kliky, dřepy atd. barevné provedené je také velice veselé a to např. ve žluté nebo růžové barvě. Cena okolo 3 tisíc.


Nakonec bych ráda představila, pro mě úchvatnou vychytávku a to nakládací činky. Ale ne ledajaké. Jde o činky Power Block. Vzhled není nijak úchyvatný, ale to na jaký systém fungují je dle mého názoru parádní. Nemusíte kupovat činky o různých vahách, stačí si pořit tyto nakládací činky, kde si jednoduše a v okamžiku určíte kolik kg chcete zvedat. Jen zarazíte kolíček do správné barvy a už zvedáte pouze tu část, kterou jste si navolila. Tento set vám nahradí 16 párů jednoruček v celkové váze 375 kilogramů! Váhový rozsah činí 1-22,5 kg na každou ruku, navyšování: 1, 2.5, 3.5, 4,5, 7, 8, 9, 11.5, 12.5, 13.5, 16, 17, 18, 20.5, 21.5, 22.5, 25, 26, 27, 29.5, 30.5, 32, 34, 35, 36, 38.5, 40, 41 kg. Cena je sice vysoká, ale investice do nich se určitě vyplatí. ( 6 tisíc a výše podle typu sady)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tarika Tarika | 11. ledna 2016 v 10:30 | Reagovat

Kvalitní fitness rukavice pro každodenní cvičení:

http://www.suplementy.cz/fitness-rukavice/

:-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama