Kůže a škodlivé látky

22. ledna 2013 v 20:01 | peťulína |  Fitness & zdravé jídlo
Zajímá vás jak by vaše kůže vypadala třeba za takových 10 let? Jaké faktory ovlivňují kvalitu kůže?

Vše se odvíjí od způsobu života. Tím jak se stravujeme, tím jak žijeme a tím jak se k našemu tělu chováme - to je způsob, jakým nám dá naše tělo najevo, jak s ním zacházíme.
Plastičtí chirurgové z americké univerzitní nemocnice Case Medical Center vyfotili dvě ženy, dvě indentická dvojčata, na nichž provedli studii, jaký vliv má na kůži špatný životní styl. Dvojčata Susan a Jeanne ve věku 61 let si již už nejsou skoro podobná. Jak je vidět na obrázku níže, Jeanne vypadá mladší oproti Susan skoro o deset let. Jeannina kůže zestárla tak moc a to vlivem nadměrného kouření cigaret a častého pobytu venku na slunci, jelikož je z Floridy. Zatímco Susan je z Ohia a žije poklidný život a cigaretám a opalování nikdy neholdovala. Naopak se tomu obloukem vyhýbala.
Studie říká, že takové rozdíly v podobě dvojčat nejsou normální, ale že je skutečně způsobuje náš životní styl.
A co má na kůži největší vliv? Jsou to cigarety, časté opalování na přímém slunci, solária, stres, diety s Jo-Jo efektem, alkohol, antidepresiva, rozvody. Toto všechno urychlí starnutí vaší pleti. V rámci studie plastičtí chirurgové zkoumali kolem 186 dvojčat, která si byla v mládí podobná. Kromě toho, co jim škodí, odhalili i to, co jejich kůži naopak pomohlo udržet se co nejdéle svěží. Třeba hormonální antikoncepce prokazatelně ženám udrží pleť déle svěží. Ty ženy, které tuto antikoncepci berou, vypadají prý mladší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama