Červenec 2013

Focus T25

30. července 2013 v 16:50 | peťulína |  Moje cesta za lepším tělem
Další cvičební program, o kterém jste už nejspíš četli recenze všude možně na blozích. A kdo neví, tak jde o další program Shauna T, který se proslavil již mnoha programy jako jsou Insanity, Insanity Asylum anebo Hip Hop Abs. V čem je tento program jiný než ostatní? Již název nám napoví, že k tomu, abychom dosáhli výsledků, stačí 25 minut denně. Pryč s dlouhými workouty. A intenzita? Tak ta vás zaručeně složí do kolen. Celých 25 minut je nabitých, takže se nestane, že by na vás zůstala část těla suchá :-D Cviky byly vybrány pečlivě a jsou jak jinak než intezivní a maximálně účinné. Program je rozdělen na Alfa a Beta část. Jednoduše řečeno, prvních 5 týdnů je takový rozjezd, následně pak pokračování s vyšší intenzitou. A proč se o programu zmiňuji? Recenzí je na internetu spousta, nechci tedy popisovat vše do podrobna a kopírovat ostatní. Za hlavní jsem si tedy vzala odcvičit tento program a následně vám ukázat, jak moc tento program funguje a s jakými výsledky na konci programu dopadnu. Začla jsem tedy už včera a budu se snažit pravidelně informovat o tom, jak se s jednotlivými workouty poperu. Podle plánu co týden, to měření. Přiznám se, že poslední 2-3 měsíce to s jídlem a fyzičkou šlo urputně dolů. Nejspíš potřebuju pořádně do těla a 4 minuty Tabaty denně mi nestačili - i když byli intenzivní. S Shaunem T je, ale intenzita úplně na jiném levelu :D Doufám, že se čísla na metru zase pohnou a budu moci pokračovat tam, kde to začlo stagnovat :-) Jsem v tom s vámi a věřte mi, že i já často hřeším a odolávat je někdy trošku těžší než se to píše. Ale naše podpora a motivace je důležitá...


PROČ?

24. července 2013 v 11:01 | peťulína |  Fitness & zdravé jídlo
Spousta dotazů a spousta otázek týkajících se "dokonalých těl". Mladé dívky a ženy chtějí být co nejblíže svým ideálům, modelům na titulních stranách časopisů nebo herečkám v různých reklamách. Všechny nedokonalosti, které retuše zakrývají, způsobují zmatek a dívky se trápí hlady, aby takovéto dokonalosti dosáhli. Jsme pouze lidé a nedokonalosti nás dělají odlišnými a svým způsobem jedinečnými. Proč tedy dosahovat dokonalosti tím, jak člověk vypadá počítačově zpracovaný aniž by se podíval do nitra své krásy a rozumu a uvědomil si, že krásu a dokonalost za nás už příroda udělala.

Co tím vším jsem chtěla vlastně říci? Každý jedinec chce to, co nemá a tak hlavně jako ženy, které mají rovné vlasy touží po vlnitých vlasech a naopak, tak je spousta žen a dívek, které trápí jejich postava. Obézní, kterým by stačilo vypadat jako jejich štíhlejší kamarádka, štíhlé, které by rády vypadaly jako anorektičky anebo zdravé a úměrně vypadající, které budou stále nespokojené. Každý je svého štěstí strůjcem a tak i my bychom se měli zamyslet nad tím, proč to všechno děláme. A jelikož je tento blog o zdravé stravě a pohybu, která nás má naučit jak bychom se měli ke svému tělu chovat, aby nás mělo rádo, napadli mě otázky, nad kterýma jsem se zamyslela a chtěla bych, aby i vy jste se zamysleli nad tím, co je pro vás při cestě k vašemu cíli opravdu správné. Co od toho očekáváte? Kde je hranice vašeho cíle? Děláte ty správné kroky, aby se vám tělo odměnilo tím, čím chcete? Dáváte na pocity svého těla nebo se necháváte ovlivňovat jinými ? :-)

Proč ženy chtějí mezi nohama mezeru?? Je snad víc sexy než kulatý zadeček s vypracovanými nohami? :-)Co si ženy myslí, že se stane, když budou posilovat a jak je to doopravdy..

Nejíst neznamená hubnout, právě zdravá strava a pohyb vedou k úspěchu.Že jsou dřepy moc jednoduché/retro na to, aby se něco vytvarovalo? :-)


Tabata

16. července 2013 v 11:32 | peťulína |  Fitness & zdravé jídlo
Už jste slyšeli o cvičení, které se nazývá Tabata? Já do nedávna vůbec netušila o co jde. Až s aplikací do mobilu, o které jsem minule psala, jsem začala hledat a zjišťovat o jaký typ cvičení jde. Toto cvičení praktikuji už týden a velice mi vyhovuje. A o jakém cvičení tedy píši?

Tabata je metoda intervalového tréninku, na kterou přišel japonský vědec, po kterém se tato metoda pojmenovala. Jde o zajímavý způsob jak zvýšit anaerobní a aerobní kondici současně. Je to zvláštní metoda, kterou mohou cvičit snad všichni. Technicky vzato vypadá velice jednoduše, ale na druhou stranu je neuvěřitelně náročná. Jak se Tabata cvičí?

1. vyberete si cvik, který chcete cvičit (často lidé volí angličáky anebo klasické dřepy)
- tento cvik/y odcvičíte s co nejvíc opakováním, které zvládnete po dobu 20 sec.
2. poté 10 sec. odpočíváte
3. naposled opakujete ještě 7x

to je vše, trvá to pouhé 4 minuty!! efektivní, rychlé, účinné, spousta potu, popadání dechu a na spalování tuku jako dělané.

Jen pro představu jak tato metoda vypadá:


Dřepy s trenérem v telefonu

7. července 2013 v 11:03 | peťulína |  Fitness & zdravé jídlo
Při dnešním brouzdání internetem a hledáním vhodných obrázků k vyjádření mých pocitů těm, v mém okolí, kteří stále nepochopili, že cvičení je věc, která mě za prvé baví a za druhé udržuje zdravou a fit a že jím dostatečně na to, abych nadále mohla své tělo tvarovat a netrápit ho hlady jako pár mých známých, tak žádný takový obrázek jsem neobjevila. Za to mám v plánu ho díky jiným fotografiím vytvořit. Takovou menší koláž s popisky, kde je jasně dáno najevo to jak vlastně věci fungují a jak se mají. Kromě totoho nápadu jsem si vzpomněla na 30-ti denní výzvu na dřepy, kterou jsem tenkrát asi po 2 týdnech ukončila, protože mě prostě nebavila. A tak jsem se rozhodla vrátit se k dřepování, protože jak je známo, ač je to cvik obyčejný a velice známý, je také velmi účinný. A to přesně na ty partie, které potřebuji a kterými jsou stehna a zadeček. Spustila jsem tedy aplikaci Google play a zadala výraz "squats" a ihned mi vyjelo pár aplikací a jednu jsem vybrala a nainstalovala s tím, že uvidíme jak se mi zalíbí. Kupodivu mě nadchla hned od začátku, kde si vás aplikace ozkouší, kolik dřepů zvládnete a tak vyhodnotí a propočítá váš individuální program na další dny. Automaticky zapisuje počet dřepů a sérií díky senzoru v telefonu. Takže telefon držíte v natažených rukou před sebou a dřepujete. Každý dřep se tedy započte. Kromě dřepů jsou od stejného vývojáře další aplikace a to sedy-lehy, přítahy, kliky anebo "water your body". Doporučuji vyzkoušet :-)